دریافت 30 سند مالکیت برای موقوفات شهرستان رشت

معاون حقوقی، اوقاف و ثبتی اوقاف گیلان از دریافت 30 سند مالکیت برای موقوفات شهرستان رشت که به مساحت 81 هزار و 837 مترمربع بوده خبر داد.

به گزارش رسامدیا، حجت الاسلام «حمیدرضا کریمی»، معاون حقوقی، اوقاف و ثبتی اوقاف گیلان اظهار کرد: تثبیت مالکیت موقوفات از ماموریت‌های سازمان اوقاف است.

معاون حقوقی، اوقاف و ثبتی اوقاف گیلان گفت: از نظر شرعی و دینی بر خود وظیفه می‌دانیم که از موقوفات حفظ و حراست کنیم و در راستای صدور اسناد مالکیت آنها گام‌های مثبتی برداریم زیرا تثبیت مالکیت موقوفات نقش بسیار موثری در جلوگیری از موقوفه‌خواری دارد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی در استان برای تثبیت مالکیت موقوفات انجام شد، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با اقدامی جهادی تثبیت مالکیت موقوفات را تسریع بخشیم.

حجت‌الاسلام کریمی گفت: در نتیجه همکاری مشترک اداره اوقاف و بنیاد مسکن رشت در سال های 98 و 99 منجر به دریافت 30 سند مالکیت موقوفات شهر رشت شد.

وی با بیان اینکه مساحت موقوفاتی که برای آنها سند مالکیت صادر شده 81 هزار و 837 متر مربع بوده است یادآور شد: ارزش تقریبی موقوفات سند مالکیت صادر شده 39 میلیارد و 846 میلیون ریال بوده است.

معاون حقوقی، اوقاف و ثبتی اوقاف گیلان اذعان کرد: با توجه به تفاهم نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و بنیاد مسکن روند دریافت سند مالکیت برای موقوفات تسهیل شده است.

حجت‌الاسلام کریمی صیانت از موقوفات را یکی از رسالت‌های اساسی سازمان اوقاف دانست و اظهارکرد: هر تلاشی برای احقاق حقوق موقوفات و تثبیت سند مالکیت موقوفات کمک به سنت حسنه وقف است.

معاون حقوقی، اوقاف و ثبتی اوقاف گیلان ابراز امیدواری کرد: با روند رو به رشدی که در حال طی شدن است، شهرستان رشت در دریافت سند مالکیت موقوفات افزایش صددرصدی خواهد داشت.

→ خواندن مطلب قبلی

نَسَب امامزادگان دماوند و منطقه ری به ائمه(ع) می‌رسد

خواندن مطلب بعدی ←

ایجاد موقوفاتی برای کودکان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *