اجرای «طرح مودت» در بقاع متبرکه

با هدف جذب مطلوب و بهینه کمک‌های مردمی و استفاده از ظرفیت خیران، در سال‌های اخیر طرحی با عنوان «طرح مودت» توسط سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه و توسط ادارات کل استان‌ها و ادارات شهرستان اجرا می‌شود.

به گزارش رسامدیا، یکی از فرصت‌ها در بقاع متبرکه و امامزادگان علاقه، اعتقاد قلبی و مودت آحاد مردم و شیفتگان به خاندان اهل‌بیت (ع) در اداره تعمیر و آبادانی بقاع متبرکه امامزادگان (ع) بوده است.

افراد خیر در تمام ادوار در جهت عمران و آبادانی این اماکن مقدس پیشگام بوده و خدمات زیادی را به امامزادگان ارائه داشته‌اند که این اقدامات در برخی از اماکن متبرکه به بهترین وجه صورت گرفته است.

در برخی از مکان‌ها، هیچ‌گونه اقدامی در این راستا انجام ‌نشده است و نذور ضریح و صندوق بقاع متبرکه تکاپوی انجام کلیه امور عمرانی و فرهنگی این اماکن را نمی‌دهد و از طرفی به دلیل عدم وجود اعتبارات عمرانی دولتی عملاً امکان اجرای برنامه‌های عمرانی و فرهنگی میسر نیست. در این راستا مردم مؤمن و ولایتمدار در استان‌های مختلف کشور از جمله استان سمنان از ابتدای سال تاکنون حدود ۶۵ میلیارد ریال و در استان یزد 48 میلیارد ریال تحت عناوین مختلف در قالب طرح مودت به بقاع متبرکه مساعدت کرده‌اند.

بخشی از این کمک‌ها شامل نذورات و هدایای نقدی بوده و این بخش شامل هدایا و نذوراتی است که به‌صورت نقدی برای برنامه‌های عمرانی بقعه مانند ساخت گنبد گلدسته، خرید لوستر و … هزینه می‌شود.

بخش دیگر مساعدت‌های مردم به بقاع متبرکه شامل هدایای غیرنقدی مانند فرش و پشتی، مصالح ساختمانی، لوازم تأسیساتی، آموزشی، اداری، بهداشتی و درمانی، کمک‌های غیرنقدی نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی است.

بخش دیگری از کمک‌هایی که افراد خیر می‌توانند به بقاع متبرکه ارائه کنند، در قالب خدمات تبرعی می‌گنجد و شامل خدمات مهندسی و فنی، تخصصی مالی و حسابداری، فنی، هنری، فرهنگی، کارگر ساختمانی، ماشین‌آلات ساختمانی حمل ‌و نقل، جرثقیل و … و سایر خدمات است که به‌صورت افتخاری انجام می‌شود.

→ خواندن مطلب قبلی

اجرای طرح مهر تحصیلی با اهدای تبلت به دانش‌آموزان

خواندن مطلب بعدی ←

منافقان با چهره اسلامی عامل بقای صهیونیست‌ها هستند/ رمز شکست منافقان در پیروی از مکتب حاج قاسم است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *