ایجاد تحول در حوزه آموزش مرکز امور قرآنی اوقاف

برنامه‌ریزی آموزشی برای ارتقای قاریان و حافظان، برنامه‌ریزی برای شناسایی و آموزش نوجوانان مستعد و توجه به استعدادهای قرآنی مناطق محروم، سه اولویت در حوزه آموزش مرکز امور قرآنی اوقاف است.

به گزارش رسامدیا، براساس احکامی از سوی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، محمدمهدی بحرالعلوم، پیشکسوت و حافظ کل قرآن به عنوان معاون آموزش و همچنین محمد ضرغام، به عنوان رئیس اداره آموزش مرکز، منصوب شده‌اند. این دو چهره قرآنی پیش‌تر در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت حضور داشتند.

مهدی قره‌شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، در گفت‌وگویی، درباره انتخاب دو حافظ کل قرآن و برنامه‌های پیش روی این معاونت گفت: پیش از این، فعالیت بخش آموزش حوزه قرآنی سازمان اوقاف کمتر مورد توجه بود.

وی به فعالیت دبیرخانه «ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن» در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف اشاره کرد و افزود: بر همین اساس نیاز بود تا این معاونت از سوی نیرویی با ویژگی‌هایی همچون دارای سابقه آموزشی، چهره‌ قرآنی بودن، داشتن سابقه مدیریتی و صاحب‌نظر بودن در عرصه حفظ قرآن مدیریت شود. از جناب آقای بحرالعلوم درخواست شد که به یاری ما بیایند و اینگونه حوزه آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف ارتقای جدی پیدا کند. در کنار ایشان نیز آقای ضرغام به عنوان رئیس اداره آموزش معرفی شده‌اند. ایشان نیز به دلیل فعالیت در سازمان دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تجربیات خوبی را به دست آورده‌اند.

قره‌شیخلو تأکید کرد: تغییرات جدید در مجموعه آموزش مرکز امور قرآنی، حداکثر طی یک سال آینده، ارتقای جدی فعالیت‌های آموزشی را به دنبال خواهد داشت. همچنین سازمان اوقاف در حوزه بقاع متبرکه، ظرفیت خوبی دارد که باید از این فضا برای آموزش به خوبی بهره‌مند شد.

وی در پاسخ به اینکه چه اولویت‌هایی برای معاونت آموزش تعریف شده است، گفت: نگاه ما به آموزش نخبگانی است و بر همین اساس سه اولویت در نظر گرفته شده که شامل برنامه‌ریزی آموزشی برای ارتقای قاریان و حافظان، برنامه‌ریزی برای شناسایی و آموزش نوجوانان مستعد و توجه به استعدادهای قرآنی مناطق کم‌برخوردار و محروم است.

→ خواندن مطلب قبلی

انعقاد تفاهم‌نامه وقف تألیفات کتب آموزشی بین دانشگاه امام حسین(ع) و اوقاف

خواندن مطلب بعدی ←

چهلنامه همراه با ورزش بانوان در مسیر تحول پس از انقلاب

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *