حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری‌زاده:
نیازمند الگوسازی در زمینه وقف هستیم/ احصای 800 نیت وقفی

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه راهبردهای زیادی برای پویایی سازمان اوقاف وجود دارد، گفت: در این زمینه نیازمند گفتمان سازی و الگوسازی در زمینه وقف هستیم و باید از ظرفیت وقف حداکثر استفاده را داشته باشیم.

به گزارش رسامدیا، حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری‌زاده، معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه یکی از روش‌های نیکو و سنت‌های حسنه وقف است، اظهار کرد: وقف از دیرباز در اشکال مختلف وجود داشته است، در روایات در ارتباط با وقف نکات زیادی عنوان شده است و از این رو همه مسلمانان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در قرآن آیه مستقیمی درباره وقف نداریم، اضافه کرد: البته در آیاتی که در خصوص انفاق آمده به صورت غیر مستقیم به وقف اشاره کرده است.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سازمان اوقاف با همه شئون زندگی مردم ارتباط دارد، افزود: از این رو باید در مسیری پویا به رشد و بالندگی برسیم.

وی با بیان اینکه ما در ارتباط با دولت و حاکمیت هستیم، گفت: از این رو باید مواظب رفتار خود باشیم، چرا که هر اشتباه ما باورهای مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام نوری‌زاده با بیان اینکه هدف ما پویاتر کردن سازمان اوقاف است، اضافه کرد: در این زمینه باید آسیب‌های گذشته را شناسایی و جلوی آن را بگیریم، فرصت‌های گذشته را تقویت کنیم و در این زمینه با دیگر سازمان‌ها و نهادها در تعامل باشیم.
نیازمند الگوسازی در زمینه وقف هستیم
وی با بیان اینکه راهبردهای زیادی برای پویایی سازمان اوقاف وجود دارد، ادامه داد: در این زمینه نیازمند گفتمان سازی، توانمندسازی اعضا و پرسنل و همچنین نیازمند الگوسازی در زمینه وقف هستیم و باید از ظرفیت وقف حداکثر استفاده را داشته باشیم.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه آقای خاموشی رئیس سازمان اوقاف در صدد استفاده از خلاقیت و نوآوری برای تقویت حوزه وقف و تثبیت اعتقادات مردم است، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین بنگاه‌های اقتصادی در اسلام وقف است، ۸۰۰ نیت وقف داریم و ما می‌توانیم با هدایت مردم در راستای ترویج فرهنگ وقف اقدام کنیم.

→ خواندن مطلب قبلی

12 هزار و 800 موقوفه عزاداری محرم و صفر را پشتیبانی می‌کنند

خواندن مطلب بعدی ←

سفارش امام رضا(ع) به وقف اموال به عنوان عاملی برای مدیریت معنوی آنها 

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *