بیمارستان موقوفه امام رضا(ع) بجنورد تا ساخت بنای جدید تخریب نخواهد شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، با اشاره به موضوع تخریب بیمارستان امام رضا (ع) بجنورد گفت: تا زمانی که بیمارستان جدید ساخته و تجهیز نشود، بیمارستان فعلی به قوت خود باقی خواهد ماند و به ارائه خدمات و به فعالیت ادامه خواهد داد.

به گزارش رسامدیا، حجت الاسلام عظیم آسوده با اشاره به موضوع تخریب بیمارستان امام رضا (ع) بجنورد، اظهار کرد: اوقاف خراسان شمالی و استانداری، شرایطشان را برای بیمارستان امام رضا (ع) بجنورد اعلام کرده اند؛ در صورتی که شرایط هر دو طرف مورد قبول باشد، طرح اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به شروط اوقاف برای واگذاری زمین بیمارستان به اداره میراث فرهنگی استان، افزود: یکی از شروط این است که زمین به حالت وقفی در مکان جدید باقی می‌ماند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ادامه داد: شرط دوم این است که به میزان ارزش ریالی زمین فعلی، طبق نظر کارشناسان و به نام موقوفه فعلی، زمین جدید تحویل داده خواهد شد.
وی افزود: پس از تحویل زمین، بیمارستانی با همین کیفیت و یا بالاتر در مکان جدید ساخته و تجهیز خواهد شد.
حجت الاسلام آسوده گفت: پس از تحویل و تجهیز، بیمارستان جدید تحویل علوم پزشکی داده خواهد شد و بیمارستان فعلی بعد از این مراحل، تخریب خواهد شد.
وی تاکید کرد: تا زمانی بیمارستان جدید ساخته و تجهیز نشود، این بیمارستان به قوت خود باقی و به ارائه خدمات و فعالیت ادامه خواهد داد و هیچکس حق تخریب بیمارستان فعلی را ندارد.
آسوده یادآور شد: این فرایند مستلزم این است که علوم پزشکی نیز تائیدیه های لازم را ارائه دهد و در صورت عدم تایید، این بیمارستان به همین صورت ادامه فعالیت خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: از اولویت های ما این است که زمین بیمارستان جدید، در نزدیکی همین مکان و در دسترس مردم باشد و این اتفاق قطعا باید انجام شود.
آسوده با بیان اینکه تمام این موارد مکتوب خواهد شد، افزود: در نامه ای که به اوقاف ارسال شده است دقیقا از واژه «بیمارستان» استفاده شده، نه کلمه دیگری!

→ خواندن مطلب قبلی

تکلیف ۲۵ هزار پلاک وقفی مشخص می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

مرحوم «محمد رضا اعتمادیان» اولین سرپرست سازمان اوقاف بعد از انقلاب

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =