مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان:
ساز و کار جدی در زمینه صدور اسناد برای موقوفات تعریف شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با بیان اینکه موقوفات بدون سند زیادی در استان اصفهان وجود دارد، گفت: باید ساز و کار جدی در این زمینه تعریف شود تا شاهد جهش خوبی در زمینه صدور اسناد برای موقوفات داشته باشیم.

به گزارش رسامدیا، علی بهبهانی، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان در جلسه مشترک با مدیرکل اوقاف و امور خیریه این استان با بیان اینکه ایران سال 99 با ایران سال 59 خیلی متفاوت است، گفت: الان تمام مناطق استراتژیک اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب الله و سوریه است و در عربستان همه نقاط در تیررس موشک‌های یمن است و در آمریکا نیز اتفاقاتی را داریم که آتش زیر خاکستر است و در زمان مناسب رونمایی خواهد شد که همه این توانایی‌ها از برکات خون حاج قاسم است.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم، ادامه داد: در این زمینه در تثبیت موقوفات امیدواریم راه درست را برویم و بتوانیم موفقیت خوبی را به دست آوریم.
بهبهانی با بیان اینکه طی سه ماه گذشته عملکرد بسیاری خوبی را در این زمینه در استان اصفهان داشته‌ایم، گفت: اما به این دلیل که عقب ماندگی ما از گذشته زیاد است می طلبد که با برنامه ریزی بهتری حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در بخشی از موقوفات که قابل معرفی نیست باید تدبیر جدی داشته باشیم و هنوز در برخی از ادارات اوقاف شهرستانی علی رغم اینکه بخش دیگری با جدیت پیگیری می کنند برخی دیگر به این باور نرسیده‌اند که باید تکلیف موقوفات مشخص شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با بیان اینکه باید همه کم و کاستی‌ها در روند صدور اسناد مالکیت برای موقوفات شناسایی و به شدت مورد رسیدگی قرار گیرد، گفت: باید همه انتقادات و پیشنهادات مطرح شود تا بتوان عملکرد بهتری را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه موقوفات بدون سند زیادی در استان اصفهان وجود دارد، اضافه کرد: باید ساز و کار جدی در این زمینه تعریف شود تا شاهد جهش خوبی در زمینه صدور اسناد برای موقوفات داشته باشیم.

بهبانی گفت: برای این امر بهتر است از نیروهای بازنشسته نیز استفاده کنیم تا در شناسایی پلاک‌های ناشناس از آنها استفاده کنیم، چرا که با ظرفیت نیروی انسانی موجود نمیتوان کار را به خوبی پیش برد.

→ خواندن مطلب قبلی

ظرفیت عظیم وقف را با هدایت مردم بالفعل کنیم

خواندن مطلب بعدی ←

ویزیت رایگان محرومان در قالب طرح «شهید سلیمانی»

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *