شکل‌گیری شورای خیریه علم و فناوری/ ثبت بین‌المللی لباس ضد کرونا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، شکل‌گیری شورای خیریه علم و فناوری در قالب حمایت از نخبگان و کمک برای ثبت بین‌المللی لباس ضد کرونا را از گام های برداشته شده در حوزه فعالیت های فرهنگی بیان کرد.

به گزارش رسامدیا، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از گام های بلندی که در ایام کرونا در بخش های مختلف به ویژه در حوزه فرهنگی برداشته شده است، سخن گفت و به اجرای 3 هزار برنامه در امامزادگان و راه اندازی شوراهای خیریه در قالب حمایت از نخبگان و تولید و ثبت لباس ضدکرونا اشاره کرد.
حجت الاسلام «عظیم آسوده» به روند فعالیت های صورت گرفته این اداره کل در بخش های مختلف پرداخت و از فعال بودن آستان امامزادگان و اجرای برنامه های مختلف با وجود تعطیلی فیزیکی به واسطه رعایت دستورالعمل ها سخن گفت و پخش آنلاین برنامه ها در مناسبت های مختلف همچون مشاوره، احکام و خدماتی در قالب کمک به بیماران کرونایی و بیمارستان ها و تولید ماسک، راه اندازی کارگاه های خیاطی و معرق کاری از طریق فضای مجازی و کارگاه تولید شابلون در امامزادگان را از دیگر کارهای انجام شده برشمرد.
وی برگزاری محافل انس با قرآن کریم در شهرستان ها به صورت حضوری و غیرحضوری و مسابقات قرآنی شهرستانی و استانی به شکل مجازی را که زمینه ساز کاهش هزینه ها شده است، از دیگر اقدامات صورت گرفته اعلام کرد و با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون در امامزادگان به همت مراکز افق برای توزیع 20 هزار بسته غذایی اقدام شده است، تصریح کرد: توزیع 200 هزار پرس غذای گرم، کفش و لباس گرم در بین نیازمندان و آزادی 11 زندانی جرایم غیرعمد از دیگر کار های انجام گرفته است.
وی همچنین راه اندازی کاروان های شادی و حزن و اندوه و گروه های سرود در مناسبت های مختلف، تقدیر از 250 پرستار و کادر درمان در بیمارستان امام حسن(ع) و شهرستان های شیروان و فاروج و انعقاد تفاهم نامه هایی با دستگاه های اجرایی در راستای بهره گیری از ظرفیت دستگاه ها و توانمندی های آن ها را از دیگر فعالیت های صورت گرفته اعلام کرد.
حجت الاسلام «آسوده» به راه اندازی شوراهای خیریه به عنوان یکی از فعالیت های مهم در این خصوص اشاره کرد که زمینه ساز رونق فعالیت ها و همراهی با اوقاف شد تا بتواند بهتر از گذشته در راستای انجام اقدامات خداپسندانه گام بردارد.
وی شکل گیری شورای خیریه علم و فناوری در قالب حمایت از نخبگان و کمک برای ثبت بین المللی لباس ضدکرونا را از دیگر گام های برداشته شده در حوزه فعالیت های فرهنگی بیان و تصریح کرد: توزیع هزار بسته لوازم تحریر در بین دانش آموزان از محل موقوفات منطبق و کمک های خیران و ساخت حمام برای نیازمندان از محل درآمد موقوفات از دیگر فعالیت های صورت گرفته است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی همچنین از اجرای 3 هزار برنامه و فعالیت فرهنگی در امامزاده ها و بقاع متبرکه شاخص استان سخن گفت.

→ خواندن مطلب قبلی

شبستان آیت‌الله عاملی امامزاده محمد هلال ابن علی با اعتبار 30 میلیارد تومان بهره‌برداری شد

خواندن مطلب بعدی ←

برگزاری رزمایش «حرم تا حرم» همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *