یک میلیون و ۳۰۱ هزار سبد غذایی و دو میلیون و ۳۶۱ هزار اقلام بهداشتی در کشور توزیع شد

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که مراکز افق برای انجام اقدامات فرهنگی راه اندازی شده است، گفت: در زمان کرونا ۳۹۶ میلیارد تومان بسته های غذایی و بهداشتی توسط اوقاف تهیه شد که شامل یک میلیون و ۳۰۱ هزار سبد غذایی و دو میلیون و ۳۶۱ هزار اقلام بهداشتی بوده است.

به گزارش رسامدیا، مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که مراکز افق برای انجام اقدامات فرهنگی راه‌اندازی شده است، گفت: در زمان کرونا ۳۹۶ میلیارد تومان بسته های غذایی و بهداشتی توسط اوقاف تهیه شد که شامل یک میلیون و ۳۰۱ هزار سبد غذایی و دو میلیون و ۳۶۱ هزار اقلام بهداشتی بوده است.

رضا معممی مقدم شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح مرکز افق آستان مقدس امامزاده نه تن(ع) و آغاز فاز سوم عملیات عمرانی این آستان، اظهارکرد: توسعه سخت‌افزاری بقاع یک امر ضروری و مهم است اما نیست بلکه وسیله است.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه مهد قرآن و عترت هستند، ادامه داد: بقاع باید بستری برای ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی بوده و محلی برای رفع مشکلات مردم باشد.

معممی مقدم بیان کرد: باید در زمینه کمک به زنان بی سرپرست، کمک به افراد معتاد و یتیم، آزادی زندانیان و غیره اهتمام داشت.

وی با اشاره به ولادت حضرت زهرا (س)، گفت: ایشان یک شخصیت کنشگر بوده و در مباحث سیاسی، اقتصادی، دینی، خیریه و غیره حرف اول را می زند و خیر کثیر شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: مذهب تشیع به دلیل داشتن هیات مذهبی، فرهنگ زیارت، اماکن متبرکه و غیره قدرت نرم دارد که باید از آن به درستی استفاده کرد.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه بیش از هشت هزار امامزاده دارد که هدایت و نظارت آنها را انجام می دهد.

معممی مقدم بیان کرد: ۱۹۷ هزار موقوفه و یک میلیون و ۳۰۰ هزار رقبه و این اماکن ظرفیت خوبی برای کارهای فرهنگ سازی و رفع مشکلات اجتماعی است.

وی با بیان این که مراکز افق برای انجام اقدامات فرهنگی راه اندازی شده است، گفت: در زمان کرونا ۳۹۶ میلیارد تومان بسته های غذایی و بهداشتی توسط اوقاف تهیه شد که شامل یک میلیون و ۳۰۱ هزار سبد غذایی و دو میلیون و ۳۶۱ هزار اقلام بهداشتی بوده است.

معممی مقدم بیان کرد: همچنین از محل درآمد بقاع متبرکه اقلامی همچون ویلچر، دستگاه ونتیلاتور، دستگاه اکسیژن، پتو، ملحفه، ماسک و گان تهیه شده است.

→ خواندن مطلب قبلی

نخستین کنگره واقفان شاخص برگزار می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

تقدیر مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف از پوشش خبری و رسانه‌ای مسابقات سراسری قرآن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهارده =