تکلیف ۲۵ هزار پلاک وقفی مشخص می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: تعیین تکلیف ۲۵ هزار پلاک وقفی در مناطق ویژه وقفی استان اصفهان از جمله حصه، ورنامخواست، شهاب آباد، خورزوق و … در دستور کار است.

به گزارش رسامدیا، حجت الاسلام محمد حسین بلک در دیدار با محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه مناطق ویژه در استان اصفهان مانند حصه، خورزوق، ورنامخواست و شهاب آباد موقوفه هستند، اظهار داشت: این در حالی است که تاکنون اجازه نداده‌ایم از طرف اوقاف فشاری به اهالی این مناطق وارد شود.

وی با بیان اینکه مجموع این موقوفات ۲۵ هزار پلاک مسکونی، تجاری و کشاورزی است، ابراز داشت: این در حالی است که ساکنان این مناطق تمایل به تعیین تکلیف املاکی در آنها هستند، دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مسیر تبدیل به احسن را در این زمینه در دستور کار داریم، ادامه داد: این امر کار بسیار سختی است که بخواهیم موافقت‌های مورد نیاز را دریافت کنیم.

۳۰۰۰ پلاک در خورزوق به متصرفان وقف واگذار شد

وی با بیان اینکه تاکنون حدود سه هزار پلاک در خورزوق و دو هزار پلاک در شهاب آباد تعیین تکلیف شده است، افزود: در این راستا ملک به متصرفان فروخته می‌شود و به صورت دانگ در املاک آنها سهیم هستیم و در خصوص نحوه واگذاری نیز پس از هشت ماه کار کارشناسانه راهکارهایی را در نظر گرفتیم که مردم کمترین خسارتی را ببینند.

حجت السلام بلک با بیان اینکه با یک سوم ارزش این املاک به متصرفان واگذار شد، ادامه داد: در زمینه حصه نیز چنین راهکاری را در نظر داریم تا با حفظ حق وقف انتظارات مردم را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در این زمینه با شهرداری و بنیاد مسکن جلساتی را برگزار کردیم، ابراز داشت: در این زمینه در نظر داریم با موافقت رئیس سازمان اوقاف در ازای حصه زمینی را دریافت کنیم که بتوانیم نیت واقف که عتبات عالیات است را محقق کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه کرد علیا، کرد سفلی و دولت آباد در منطقه تیران و کرون هم وقف است و استاندار نیز درخواست تعیین تکلیف این منطقه را نیز داشتند، اضافه کرد: در این زمینه نیز جلساتی را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشته‌ایم که قرار بر این است که بنیاد منطقه کارگاهی را به اوقاف واگذار کند و اوقاف به ازای آن کل پلاک‌های این منطقه را به بنیاد واگذار کند.

حل مشکل ۷۰ ساله مردم ورنامخواست

وی افزود: این طرح در مرحله اولیه است و به کمیسیون سازمان فرستاده‌ایم که امیدواریم این امر هر چه زودتر به تصویب برسد.

حجت السلام بلک با بیان اینکه در منطقه ورنامخواست نیز ادعای ۱۶ هزار هکتاری وقف وجود دارد، ادامه داد: در این زمینه وزیر راه و شهرسازی در تماس تلفنی اعلام کردند که به ازای ورنامخواست زمین دیگری به اوقاف واگذار شود و در دستور کار داریم مشکل ۷۰ ساله مردم در این منطقه نیز برطرف شود.

→ خواندن مطلب قبلی

آغاز مرحله نیمه‌نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن از 30 دی‌ماه

خواندن مطلب بعدی ←

بیمارستان موقوفه امام رضا(ع) بجنورد تا ساخت بنای جدید تخریب نخواهد شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =