۱۲۰ میلیون تومان برای بسته‌های معیشتی باربران بازار اختصاص یافت

امامزاده زید (ع) در محله بازار تهران ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان برای نیازمندان تهیه و بین باربران بازار توزیع می‌کند.

به گزارش رسامدیا، در مرحله جدید رزمایش همدلی که همزمان با شهادت سردار سلیمانی آغاز شد، برخی از امامزاده‌های استان تهران به منظور کمک به نیازمندان بار دیگر آستین بالا زدند و با تهیه ارزاق و بسته‌های معیشتی سفره‌های خانواده‌های نیازمند را رنگین کردند.

توزیع ماسک و دمنوش در محله بازار و غذای گرم در بیمارستان رازی

امامزاده زید (ع) محله بازار تهران که یکی از قدیمی‌ترین زیارتگاه‌های تهران به شمار می‌رود، همزمان با ایام فاطمیه اول اقدام به توزیع ماسک بین مردم و کسبه بازار کرد تا با توجه به ازدحام جمعیت در بازار، کمکی به مردم و به ویژه باربران بازار کرده باشد. این اقدام بیشتر از میدان گلوبندک تا سبزه میدان بازار انجام شد.

برپایی ایستگاه‌های دمنوش از دیگر اقدامات این آستان در محله بازار تهران بود که در حدود یک هفته بیش از ۲ هزار لیوان دمنوش تهیه و توزیع شد. همچنین بیش از ۵ هزار پرس غذای گرم در ایام فاطمیه طبخ و در بین بیماران اعصاب و روان بیمارستان رازی تهران توزیع شد.

به گفته حجت‌الاسلام سعید مرادزاده، مدیر آستان امامزاده زید (ع) در روزهای اخیر با کمک‌های خیران بسته‌های معیشتی به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان برای نیازمندان تهیه شده است؛ به طوری که در این آستان بیش از ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر کدام ۴۰۰ هزار تومان تهیه شده و این بسته‌ها بین ۳۰۰ باربر نیازمند که با شیوع کرونا چرخ زندگی‌شان به سختی می‌چرخد، توزیع خواهد شد.

مدیر آستان امامزاده زید (ع) گام بعدی برای کمک به نیازمندان را همزمان با دهه فجر عنوان کرد و گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر نیز در نظر داریم با حمایت‌های مردمی و خیران بسته‌های معیشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع کنیم. تزئین خیابان‌های بازار و اطراف امامزاده نیز برای گرامیداشت ایام دهه فجر از دیگر اقدامات خادمان این آستان به شمار می‌رود.

یادآور می‌شود، امامزاده زید (ع) از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۸ هزار بسته معیشتی بین باربران نیازمند محله بازار توزیع کرده است.

→ خواندن مطلب قبلی

عدالت‌گستری و غلبه به امور رفاهی، تمدن نوین اسلامی را از تمدن‌های دیگر جدا می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

سند مسجدجامع اصفهان بزودی صادر می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *