وقف ۱۶هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های آذربایجان غربی

مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: ۱۶هزار جلد کتاب به کتابخانه های استان وقف شد.

به گزارش رسامدیا، خدیجه معصومی، مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: همزمان با آغاز هفته وقف پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» تا ۳۰ آبان در استان اجرا شد که ۱۶هزار جلد کتاب به کتابخانه های استان وقف شد.
وی با اشاره به اینکه این پویش باهدف ترویج سنت حسنه وقف و در راستای غنی سازی منابع کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی برگزار شد، تصریح کرد: در این طرح یک جلد نسخه نفیس وخطی نیز به کتابخانه عمومی خوی اهداشد.
معصومی خاطر نشان کرد: شهرهای ارومیه با۹۰۰۰ و خوی با ۲۰۰۰جلد بیشترین وقف را داشته اند.
مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه به دلیل استقبال مردم و نهادها سال های آتی نیز این پویش اجرا می شود، اظهارکرد: برای داشتن جامعه ای توسعه یافته باید فرهنگ کتابخانی درجامعه گسترش یافته و منابع کتابخانه ها ی عمومی غنی سازی شود.
وی با اشاره به اینکه در سطح استان ۷۱ باب کتابخانه عمومی زیر نظر نهاد کتابخانه های عمومی و ۲۴ باب کتابخانه ازنوع مشارکتی ومستقل فعال است، افزود: دراین کتابخانه ها  بیش از یک میلیون و ۵۱۳ هزار نسخه کتاب وجود دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

کتابخانه دیجیتال در راستای تجمیع منابع مکتوب حوزه وقف راه‌اندازی می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

دیوان عدالت اداری و شورای نگهبان تکلیف اختلاف «موقوفات» و «انفال» را مشخص کرده‌اند+ سند/ شهرت به وقف و شیاع محلی و عمل به آن برای اثبات موقوفه کافیست

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *