مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد:
۱۲ هزار مرکز علمی وقفی در کل کشور وجود دارد

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در کل کشور با توجه به نیازهای روز جامعه نیت‌های متعدد وجود دارد، گفت: در بحث ترویج علم حدود ۱۲ هزار مدرسه و مرکز علمی وقفی در کل کشور وجود دارد.

به گزارش رسامدیا، مجتبی باقرزاده، مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در ایران اسلامی از نیک‌اندیشان و خیراندیشان کم نداریم، گفت: دو دسته از مردم وقف می‌کنند، گروهی که مال خود را داده و دسته بعدی جان خود را وقف می‌کنند‌، مقام معظم رهبری فرمودند که فرهنگ و تاریخ ما وامدار کسانی است که جهان را به دور از محرومیت می‌خواستند.

وی با بیان اینکه در کل کشور با توجه به نیازهای روز جامعه نیت‌های متعدد وجود دارد، اظهار کرد: بیش از هزار مرکز درمانی موقوفه در کشور وجود دارد و بزرگترین مرکز پیوند اعضا بیمارستان موقوفه نمازی در جنوب کشور به‌شمار می‌رود که بسیار جامع است.

باقرزاده خاطرنشان کرد: در بحث ترویج علم حدود ۱۲ هزار مدرسه و مرکز علمی وقفی در کل کشور وجود دارد و در موارد مختلف ۲۰۰ هزار موقوفه با نیات مختلف واقفین خیراندیش که برگرفته از نیت‌های عمیق مذهبی‌شان بوده است.

وی افزود: در کل کشور یک میلیون و ۴۰۰ هزار رقبه مستاجر وجود دارد اگر احیا شود، گره بسیاری از مشکلات کشور با وقف بازخواهد شد.

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: وظیفه متولیان وقف است که حق و حقوق موقوفه را به‌روز کنند، وظیفه اصلی متصدیان وقف حفظ و صیانت از اصل موقوفه و اجرای نیت امینانه واقفین است که امروز شاهد آن هستیم.

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه تاکید کرد: امروز سازمان اوقاف و امور خیریه در مبحث اقتصاد مقاومتی و مقاوم کردن جامعه از واردات برنامه‌های اقتصادی مناسبی را در اراضی موقوفات در دست اجرا دارد که می‌توان به پرداختن به ایجاد دهکده‌های کشاورزی با هدف پرورش دام سبک و سنگین ، تولیدات کشاورزی تخصصی و تقویت طرح‌های دانش‌بنیان علمی و فناوری و تولید انرژی خورشیدی در اراضی موقوفه و بقاع متبرکه اشاره کرد.

این مسئول گفت: موقوفات از مردم و برای مردم است؛ امروزه با توجه به تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و شیوع کرونا لازم است که مردم بیش از گذشته در صحنه باشند همانطور که تاکنون بودند مردم با وقف سلامت و موقوفات در زمینه مشکلات جوانان به رفع محرومیت در جامعه کمک کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

ارتقاء فضاهای علمی و آموزشی کشور با اجرای طرح «هر مدرسه، یک وقف»  

خواندن مطلب بعدی ←

یکشنبه 18 آبان؛ آغاز مسابقات قرآن بانوان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *